מהם סימני מתיחה?

 

סימני מתיחה הם קרעים פנימיים בשכבת העור התחתונה (הדרמיס). סימני מתיחה קשורים בדרך כלל לעלייה וירידה מהירות במשקל, חוסר איזון הורמונלי והריון. הפגיעה בסיבי הקולגן והאלסטין שאחראים על גמישותו של העור היא זו שיוצרת את אותו מראה קרוע או מתוח. הסימנים שונים זה מזה במראה ויכולים להיות אדומים, לבנים, כסופים, דקים או רחבים.

כותרת H2: איך להעלים סימני מתיחה?

ישנן מספר דרכים להסיר סימני מתיחה או לפחות לטשטש אותם. ניתן להשתמש בשיטות שונות בלייזר לבדו או בשילוב על מנת לחדור לשכבת העור, ולגרום לגדילה של סיבי קולגן חדשים . ד"ר פרידמן ממליץ על התערבות מוקדמת בסימני מתיחה על מנת להשיג את התוצאות האופטימליות. במהלך תוכנית הטיפולים סימני המתיחה בדרך כלל נעלמים בהדרגה ועל כל פנים נעשים פחות גלויים.

 

הסרת סימני מתיחה בלייזר Candela Prima Pulse-Dye –

טיפול זה מבוצע כאשר סימני המתיחה עדיין אדומים, במרווחי זמן מינימליים, וזאת בכדי להסיר אותם ביעילות.

 

הסרת סימני מתיחה בלייזר Candela PicoWay Laser  או Fractionated CO2 Laser –

טיפול זה מבוצע כאשר סימני המתיחה הם לבנים ושקועים למראה. 

מהם הגורמים להתפתחות סימני מתיחה?

ישנם שורה של גורמים שעשויים לייצר סימני מתיחה. המוכרים והשכיחים שבהם יהיו סימני מתיחה שנוצרים בהריון, כתוצאה ממתיחת העור בבטן. במקרים אחרים יכולים להופיע סימני מתיחה בגלל עלייה או ירידה דרמטית במשקל, ובמקרים מסוימים מדובר בנטייה גנטית. 

 

סימני מתיחה בהריון

סימנים אלה מופיעים לרוב בבטן ובשדיים. שינויים הורמונליים במהלך ההריון יכולים לגרום לעור להיות דק יותר, ועקב כך לנטייה לפתח סימני מתיחה. בנוסף, כאשר מדובר בהריון מרובה עוברים וגם בגלל עלייה מהירה במשקל עקב הריון.

סימני מתיחה לאחר לידה

מופיעים לרוב בבטן, בשדיים ובאזור אגן הירכיים. סימני מתיחה לאחר לידה מהווים המשך לסימני מתיחה בהריון. בעקבות התרחבות האיברים בזמן ההריון ובעקבות הצרותם לאחר הלידה, נוצרים קרעים קטנים בעור שנראים כסימני מתיחה.

סימני מתיחה עקב ירידה או עליה דרסטית במשקל

מופיעים לרוב בחזה, בבטן, במותניים ובירכיים. כאשר נוצרת עליה או ירידה מהירות במשקל, העור נדרש להימתח בצורה פתאומית יחסית, וכך נוצרים קרעים בשכבת הדרמיס, שנקראים גם סימני מתיחה. גם שימוש בסטרדואידים עלול לגרום לסימני מתיחה במקומות שונים.

סימני מתיחה גנטיים או עקב מחלות גנטיות

במידה ולהורים יש סימני מתיחה, הסיכוי שיופיעו גם אצל הילדים הוא גבוה יותר. בנוסף, סימני מתיחה יכולים להופיע בעקבות תסמונת קושינג – הפרעה שבה יש בגוף עודף של ההורמון קורטיזול או תסמונת מרפן – תסמונת תורשתית הנובעת מהפרעה ברקמת החיבור.כמה זמן נמשך הטיפול בהסרת סימני מתיחה ומתי רואים תוצאות?

בפגישה הראשונית עם ד"ר פרידמן, הוא יבחן את סימני המתיחה ואת הגורמים להם ובהתאם לכך יתאים את מהלך הטיפול המומלץ ביותר בכדי שהתוצאות יהיו אופטימליות. התוצאות יתחילו להיראות אצל חלק מהמטופלים כבר לאחר מספר שבועות, אך הדבר משתנה ממקרה למקרה.
צור קשר.

מדוע לבחור בטיפול בסימני מתיחה אצל ד"ר פרידמן?

לד"ר פרידמן, מומחה לרפואת עור בישראל וארה"ב, יש ניסיון עשיר בטיפול בסימני מתיחה. ד"ר פרידמן ממליץ על התערבות מוקדמת בסימני מתיחה על מנת להשיג את התוצאות האופטימליות.

 

טיפולים נוספים


בדרך כלל משתמש בלייזר
Pico או Fractionated CO2 Laser.

בייעוץ שלך עם ד"ר פרידמן הוא קודם יבחן את סימני המתיחה ולאחר מכן ייצור תוכנית טיפול אישית עבורך.