מהו בוטוקס?

בוטוקס הוא טיפול פופולרי בכל רחבי העולם, ולמרות שמדובר בהליך מהיר וזמין, לא בטוח שכולם יודעים מהו בוטוקס ואיך הוא בדיוק עובד. אז בואו נתחיל מהתחלה – בוטוקס הוא חומר שמכיל חלבוני בוטוליניום, שזוקקו לראשונה בשנות ה-80 של המאה ה-20. בתחילת הדרך השימוש בחומר היה בעיקר לטיפול בבעיות עיניים כגון פזילה או עין עצלה, וכן בטיפול בעוויתות לא רצוניות בחלקי גוף שונים. עם השנים, הלך הטיפול והתרחב לשדה הקוסמטי לצד טיפול יעיל בהזעת יתר ובמיגרנות.

כמו שאתם וודאי מכירים אותם היום – הזרקת בוטוקס ומילוי עור מיועדים לשיקום מראה העור, על ידי טיפול בסימני ההזדקנות. הבוטוקס פועל כך שהוא מרגיע את השרירים שיוצרים קמטים דינמיים, שמייצרים עבורנו את הבעות הפנים. לעומת זאת, מילוי העור מטפל בקמטים הסטטיים, שנראים גם כשהפנים שלנו רגועות ולא מציגות הבעה.

 

טיפולי בוטוקס מסייעים לעיצוב מראה הפנים על ידי הרמת גבות, עיצוב העיניים, קו הלסת והצוואר, וכן טיפול בבעיות סימטריה.

בוטוקס משמש באופן קלאסי כמרגיע שרירים באיזורים שבין ומסביב לעיניים, בסנטר ובהשתפלות הפה.

בנוסף למתיחתו, לבוטוקס יש השפעות חיוביות נוספות על העור:

  • מפחית שמנוניות
  • משפר את מראה הנקבוביות
  • יוצר קולגן

ד"ר דוד פרידמן מבצע בנוסף לטיפולי בוטוקס באזורים ממוקדים, גם מתיחת פנים בבוטוקס. טכניקה זו יעילה מאוד ברכישה מחדש של מראה צעיר וטבעי. מתיחת פנים בבוטוקס מרימה את העור על ידי הוספת בוטוקס בשכבה העליונה של העור ובשכבה התת עורית באיזורים הבאים:

  • החלק העליון של המצח
  • קו הלסת
  • לפני האוזניים
  • הצוואר

למי מתאים טיפול בוטוקס?

אז האם אתם יכולים לעבור טיפול בוטוקס? אולי זה בכלל תלוי בגיל? נתחיל מהפרט החשוב – טיפול בוטוקס מתאים בדרך כלל מגיל 25 ועד גיל75 , ולכל מי שרוצה מראה זוהר וחלק יותר. ההמלצה של ד"ר דוד פרידמן היא להתחיל בטיפולים לפני שהקמטים הופכים לקבועים, כדי שהטיפולים יהיו יעילים ויחזיקו זמן רב יותר.

חשוב להבין – בוטוקס הוא לא חומר מילוי, ולכן לא ממלא את הקמטים. למעשה הוא מטפל בסיבה שגורמת לקמטים מלכתחילה על ידי הרפיית השרירים שאחראים להבעות הפנים. במילים אחרות מדובר בטיפול שמהווה אפקט מניעתי ולא רק טיפולי. יחד עם זאת ד"ר פרידמן יכול לשלב טיפול עם בוטוקס וחומרי מילוי.

למי אסור לעבור טיפול בוטוקס? נשים הרות, אנשים שלוקים במחלות הקשורות למערכת העצבים או אנשים שנוטלים תרופות המשפיעות על מערכת העצבים. לפני שתתחילו את הטיפול, תעברו עם ד"ר פרידמן פגישת ייעוץ, והוא יספק לכם הסבר מלא על הכל וגם ידע להמליץ על הטיפול הכי מתאים עבורכם.

כיצד מתבצע טיפול בוטוקס?

אז מתחילים כאמור בפגישת ייעוץ. המפתח של טיפול מוצלח מתחיל באבחון והערכה של הפנים ע"י ד"ר דוד פרידמן, מומחה לרפואת עור. השיטה לטיפולי בוטוקס של ד"ר פרידמן היא יצירת מראה טבעי המשפר את המראה הצעיר והייחודי שלכם. הוא גם ידבר אתכם על תהליך הטיפול, התוצאות הצפויות ויענה לכל שאלה שתהיה לכם. כך למשל, הוא יסביר לכם שהזרקת הבוטוקס נעשית ללא הרדמה אבל אל דאגה – הדקירות עצמן כמעט ולא כואבות כיוון שמדובר במחט דקיקה שנכנסת לנקודות באזורים הרצויים. התהליך לוקח מספר דקות, ולאחר מכן המטופלים משוחררים לביתם עם הנחיות מיוחדות לגבי ההמשך.

את תוצאות ההזרקה תוכלו לראות מספר ימים לאחר הטיפול, לרוב בין 3-10 ימים. כל טיפול מחזיק למספר חודשים, כך שבדרך כלל, מתחזקים את הבוטוקס אצל ד"ר פרידמן ב- 2 עד 4 ביקורים בשנה בהתאם לאבחון שתעברו.

אילו סוגי בוטוקס קיימים?

בעולם מוכרים כיום שלושה סוגי בוטולינום טוקסין: הוותיקים ביותר הם "בוטוקס" שמיוצר בארה"ב ו"דיספורט" המיוצר באירופה והחדש ביותר הוא "קסאומין" שמיוצר בשוויץ. באופן כללי מדובר בחומרים זהים עם ניואנסים קטנים ביניהם כיוון שהם מיוצרים בחברות שונות, אך לשלושתם תכלית דומה וההבדלים בתוצאות קטנים. ד"ר פרידמן מעדיף להשתמש בבוטוקס כיוון שהוא החומר הוותיק והאמין מביניהם והמטופלים מגיבים אליו בצורה הטובה ביותר.

היכן ניתן להזריק בוטוקס?

מצח

הזרקת בוטוקס במצח מסייעת במניעת קמטי הבעה שיכולים להופיע בגיל מוקדם. המצח הוא אחד מהמקומות שבהם עלולים להיווצר הרבה קמטים, מפני שהוא משמש אותנו להבעות פנים. אחד הטיפולים הפופולריים ביותר הוא הזרקת בוטוקס במצח ובין הגבות, מה שמסייע למראה עור חלק יותר.

גבה

הזרקת בוטוקס בגבה היא אחד הטיפולים המבוקשים ביותר, מפני שהיא יכולה ליצור צורת עיניים יפה. ניתן לשלב הזרקת בוטוקס עם מילוי עור לטובת מראה הרמוני של הגבות. עם השנים העור באזור יכול לצנוח, והבוטוקס מסייע בתחושה של פנים מורמות יותר.

רקה

הזרקת בוטוקס ברקה מסייעת בטיפול במגרנות על ידי הרפיית השרירים באזור, מה שגורם לחלק מהמגרנות. השפעת הטיפול יכול להימשך עד ל-6 חודשים, וזהו אחד המקרים שבהם לטיפול האסתטי יש תועלת רפואית מבוהקת.

סביב העיניים

הזרקת בוטוקס סביב העיניים יכולה לטפל בקמטים מתחת לעיניים, לעתים קרובות בשילוב עם מילוי עור. העור מסבי לעיניים עדין ודק, ולכן נוטה להתקמט מוקדם יחסית. הטיפול בבוטוקס מסייע להחלקת הקמטים, וכן בנוסף ניתן לטפל על ידי כך בשריר המעובה מתחת לעין שהופך לבולט בעת חיוך.

אף

הזרקת בוטוקס באף מסייעת בריכוך קמטי הבעה סביב האף, שמופיעים כאשר מאמצים את העיניים או מזעיפים פנים. בנוסף, בעזרת הזרקת בוטוקס, ניתן לשתק את השריר שמושך את האף כלפי מטה בזמן חיוך וכך לשפר את מראהו באופן טבעי וללא התערבות כירורגית.

שפתיים

הזרקת בוטוקס בשפתיים היא אחד הטיפולים הפופולריים והמוכרים ביותר. ההזרקה לשפתיים יכולה למנוע השתפלות של הפה, להרגיע קווים מעל השפתיים ועבור מי שרוצה לטפל גם בחיוך שחושף שיניים.

סנטר

הזרקת בוטוקס בסנטר יכולה להרגיע את השריר שגורם לגומות או מראה של חורים בזמן דיבור. לאחר ההזרקה, השריר משתחרר והחורים נעלמים.

קו הלסת

הזרקת בוטוקס בקו הלסת יכולה ליצור קו לסת אובאלי במקום קו מרובע על ידי הרגעת שריר המלעס. במובן זה הבוטוקס משמש אותנו ממש ל"פיסול הפנים", והענקת מראה רך יותר. כמו ההזרקה ברקות, גם כאן בוטוקס הוא בעל תועלת רפואית, מפני שהוא יכול לטפל בחריקת שיניים.

צוואר

הזרקת בוטוקס בצוואר מטפלת במראה הרצועות האנכיות של הצוואר. עבור רבות ורבים הצוואר הוא מקום רגיש, מפני שהוא נוטה מאוד להתקמטות ורגיש לשינויים במשקל (מה שמייצר עור עודף).  טיפול שמשלב בוטוקס תת עורי, מילוי עור ולייזר, יכול לעזור במראה הרצועות האופקיות בצוואר.

 

מה תופעות הלוואי לאחר טיפול בוטוקס/הזרקת בוטוקס?

אחת הסיבות העיקריות לבחור בקליניקה מקצועית היא מניעת סיבוכים אפשריים. יחד עם זאת – כדאי לדעת שתופעות הלוואי של הזרקת בוטוקס הן בדרך כלל קלות ומקומיות, וכוללות נפיחות מקומית ואדמומיות שנמשכות מספר דקות לאחר הטיפול. לעתים יכולים להתפתח "סימנים כחולים" במקום ההזרקה, אך גם הם בדרך כלל נעלמים במהרה.

מדוע לבחור בטיפולי בוטוקס אצל ד"ר פרידמן?

ד"ר פרידמן הוא מומחה לרפואת עור בישראל וארה"ב, עם ניסיון מעל 25 שנה בתחום. כרופא מנוסה, ד"ר פרידמן מכיר את אנטומית גוף האדם וכן היכן המקום הטוב ביותר לבצע את הזרקת הבוטוקס, בכדי להביא לתוצאות הטובות והטבעיות ביותר. במהלך מפגש הייעוץ עם ד"ר פרידמן, הוא יתאים תוכנית טיפולים מיוחדת עבורכם, כדי שתוכלו לשחזר ולשפר את המראה הצעיר והייחודי שלכם.  

טיפולי בוטוקס בתל אביב

ד"ר פרידמן מציע טיפולי בוטוקס בקליניקה שלו בתל אביב. הקליניקה, הממוקמת ברחוב ברודצקי 43 (כניסה א, קומה 2), רמת אביב, מאובזרת בכל הציוד הדרוש לביצוע טיפולי בוטוקס, לצד טיפולים אסתטיים נוספים, ותוך הקפדה על כל כללי הבטיחות והסטריליות.
שעות הפתיחה של הקלינקה:
יום א' 13:00 – 19:00
יום ג' 13:00 – 19:00
יום ה' 13:00 – 19:00

 

טיפולי בוטוקס בירושלים

אם אתם גרים בעיר הקודש תשמחו לדעת שד"ר פרידמן מקבל לקוחות לטיפולי בוטוקוס בירושלים. גם בקליניקה בירושלים ניתן לקבוע תור לייעוץ לפני התחלת טיפולי בוטוקס, וכן לקבל מידע על טיפולים נוספים. המרפאה המאובזרת שלנו ממוקמת ברחוב דיסקין 60 (מול וולפסון 15), בשכונת רחביה שבירושלים.
שעות הפתיחה של הקליניקה:
יום ב' 11:00 – 19:00
יום ד' 9:00 – 19:00
יום ו' 8:30 – 13:00

שאלות ותשובות נפוצות על טיפולי בוטוקס:

לכמה זמן נמשך אפקט הטיפול בבוטוקס?

בין 3-6 חודשים, כאשר התקופה משתנה בין אדם לאדם. אצל חלק מהאנשים, ככל שחולפות השנים, המרווחים בין הטיפולים הולכים וגדלים, כך שיש מקרים בהם ניתן לחכות גם 9 חודשים בין טיפול אחד לבא אחריו. 

כותר

 

האם טיפול בבוטוקס כואב?

בגלל שהתהליך מבוצע ללא הרדמה יתכן aתרגישו אי-נוחות קלה, אך לא הרבה יותר מכך. במידה ואתם רגישים לכאב, ניתן למרוח משחת אלחוש לפני הטיפול. במידה שתחושו כאבים לאחר הטיפול מומלץ לעדכן את הרופא המטפל.

 מתי ניתן להבחין בתוצאות הזרקת הבוטוקס?

התוצאות נראות במלואן לרוב תוך שבוע, אך הטווח הוא בין 3 ל-10 ימים, בהתאם למקום הטיפול ולעומק הקמטים.

מה המחיר לטיפולי בוטוקס?

מחיר הטיפולים משתנה בהתאם למקום ההזרקה בכמות ההזרקות הנדרשת

 ובטיפולים נוספים אם יש צורך בהם. בפגישת הייעוץ הראשונית ד"ר פרידמן יבדוק אם המטופלים באילו מקומות הם רוצים להזריק ויבחן את עור הפנים, ובהתאם לכך יתן הצעת מחיר.

בוטוקס לפני ואחרי

בחלק זה יש להציג מספר תמונות נבחרות המשקפות היטב את השיפור שבין טרם הטיפול בבוטוקס ובין שלאחר טיפול בוטוקס.

שתוכלי לשחזר ולשפר את המראה הצעיר והייחודי שלך.

היכן אפשר לקבל בוטוקס?

ניתן להוסיף בוטוקס ברקה על מנת לטפל במיגרנות.

בוטוקס יכול ליצור צורת עיניים יפה, וניתן להשתמש בו יחד עם מילוי עור.

ניתן להוסיף בוטוקס ברקה על מנת לטפל במיגרנות.

בוטוקס יכול לטפל בקמטים מתחת לעיניים, לעתים קרובות בשילוב עם מילולי עור. באיזור שמתחת לעינייך, בוטוקס יכול לטפל בשריר מעובה שנעשה בולט כשאת מחייכת, כמו גם בקמטים שנמצאים ישר מתחת לעיניים.

בוטוקס יכול לרכך בקמטי הבעה סביב האף, שמופיעים כאשר מאמצעים את העיניים או מזעיפים פנים.

בוטוקס יכול לטפל בחיוך שחושף חניכיים, השתפלות של הפה וקווים מעל לשפתיים.

גומה בסנטר נגרמת בגלל שריר פעיל יתר על המידה שניתן להרגיע אותו באמצעות בוטוקס.

בוטוקס יכול ליצור קו לסת אובאלי ויפה במקום קו מרובע על ידי הרגעת שריר המלעס. בוטוקס יכול לטפל גם בחריקת שיניים.

קיימים סוגים שונים של רצועות מסביב לצוואר. רצועות אנכיות על הצוואר מטופלות באופן הטוב ביותר בעזרת בוטוקס. רצועות אופקיות על הצוואר ניתנות לטיפול עם שילוב של מילוי עור, בוטוקס תת עורי ולייזר.