הסרת שיער בלייזר היא ללא ספק הדרך היעילה בין כל הדרכים המוכרות להתמודדות עם שיער גוף מיותר. מדובר בהליך קוסמטי בו רופא (או מטפל בהשגחת הרופא) מפעיל מכשיר ייעודי להסרת השיער. בזכות טכנולוגיה זו ניתן להסיר שיער גם ממקומות קטנים וגם משטחים גדולים בגוף כגון הגב או החזה. 

הסרת שיער בלייזר – איך זה עובד?

הסרת שיער בלייזר מתבצעת בזכות עקרון הפירוק על ידי אור. הלייזר עובר דרך העור, נספג באיזור המצמיח שיער, הופך לאנרגיית חום ובכך משמיד אותו. בתחילה הטכנולוגיה עבדה רק על אנשים בעלי עור בהיר ושיער כהה, אך עם השנים פותחו מכשירי לייזר מתקדמים יותר, כמו Candela GentleMax Pro Laser שמאפשרים גם לבעלי עור כהה יותר או בעלי שיער בהיר לעבור את הטיפול. 

הסרת שיער בלייזר בפנים

ישנם אזורים בגוף שנוחים יותר להסרת שיער בלייזר – ביניהם אזור השפם ובין הגבות, וכן עצמות הלחיים כיוון שהטיפול באזור קצר ויעיל מאוד מבחינת זמן הטיפול וכן כמות הפעמים עליה צריך לחזור. מדובר באזורים שנוטים להיות שעירים יותר מאחרים, דבר שעלול לפגוע בבטחון העצמי או בנוחות של אנשים עם גופם.

 

שלבי הטיפול להסרת שיער בלייזר

כמו כל טיפול אצל ד"ר פרידמן, גם הסרת שיער בלייזר מתחילה בפגישת ייעוץ, במהלכה הוא יבחן את הדברים הבאים:

  • היסטוריה רפואית – ישנם מצבים רפואיים כגון מחלת הזאבת או פטריות בעור שלא מאפשרים טיפול.
  • היסטוריה הורמונלית – הטיפול לא מומלץ לנשים בהריון או מניקות.
  • גוון עור טבעי – ככל שהעור בהיר יותר לעומת צבע השיער, כך הטיפול יעיל יותר. 
  • גוון עור לאחר שיזוף – חלק מאזורי הגוף חשופים לשמש באופן טבעי והם יבחנו בנוסף לאזורים שלא נחשפים לשמש. ישנם מכשירים שמתאימים גם לעור שזוף או כהה.
  • צבע השיער – שיער בהיר מאוד או ג'ינג'י עלול להקשות על מכשירים מסוימים ויש לבחור את המכשיר הנכון לתהליך.
  • עובי השערה – משפיע על כמות הטיפולים הנדרשת ועל רמת הידלדלות השיער לאחר מכן.

למי טיפול הסרת שיער בלייזר מתאים ולמי לא?

רוב טיפולי הלייזר נחשבים ליעילים יותר אצל בעלי עור בהיר ושיער כהה. לכן, מומלץ למטופלים שמעוניינים לבצע הסרת שיער בלייזר, להימנע משיזוף (טבעי ומלאכותי כאחד) ומחשיפה לשמש באזורים המטופלים, לאורך כל תקופת הטיפול. מלבד צבע העור, ישנם גורמים שונים המשפיעים על תוצאות הטיפול וכן על ההתאמה לטיפולי לייזר – שינויים הורמונליים, הריון ועוד. 

 

כמה טיפולים נדרשים להסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר דורשת לרוב סדרה של טיפולים, אך הדבר משתנה לפי מספר גורמים: האזור ממנו רוצים להסיר את השיער, צפיפות השיער וקצב צמיחתו. ישנם אזורים כמו הפנים בהם יש צורך לבצע רענון אחת לתקופה, בעוד שבאזורים כמו בית השחי והרגליים, הטיפול קל יותר ותחילת דילול השיער מהירה יותר. 

 

מהם היתרונות לטיפול הסרת שיער בלייזר?

אחד היתרונות הבולטים של הסרת שיער בלייזר, הוא העובדה שאין צורך להשתמש בשיטות הישנות והמסורבלות, ואין צורך להיות תלויים בסכין גילוח או בקוסמטיקאית. יתרון נוסף הוא שהטיפול מסתיים לאחר זמן קצר יחסית כיוון שהשיער שנעלם, לרוב לא חוזר, וגם אם הוא חוזר לצמוח לאחר מספר שנים, הוא שב בצורה עדינה ודקה יותר.

 

מדוע כדאי לבחור בטיפול הסרת שיער בלייזר במרפאות ד"ר פרידמן?

לד"ר פרידמן יש יותר מ-20 שנות ניסיון בהסרת שיער בלייזר והוא ביצע במו ידיו מעל 100,000 טיפולים באמצעות טכנולוגיות הלייזר המתקדמות ביותר, עם מכשירים מתקדמים וביניהם Candela GentleMax Pro Laser. בתור הדירקטור הרפואי של חברת קנדלה ישראל, המטופלים של ד"ר פרידמן זוכים לקבל את הטיפולים העדכניים ביותר.

ד"ר פרידמן מבצע באופן אישי טיפולי הסרת שיער בלייזר בפנים. טכנאים וטכנאיות לייזר בעלי תעודות מבצעים טיפולי הסרת שיער בכל חלקי הגוף האחרים בהנחייתו של ד"ר פרידמן.

הסרת שיער בלייזר בתל אביב

אם אתם מתגוררים באזור המרכז, נמליץ לבקר בקליניקה שלנו בתל אביב. הקליניקה של ד"ר פרידמן ברמת אביב נמצאת ברחוב ברודצקי 43, כניסה א', קומה 2 ופתוחה בימים ראשון, שלישי וחמישי בין 13:00-19:00. 

הסרת שיער בלייזר בירושלים

עבור תושבי הבירה, ניתן לקבוע תור לייעוץ להסרת שיער בלייזר בקליניקה של ד"ר פרידמן בירושלים. הקליניקה נמצאת ברחוב דיסקין 60 (מול וולפסון 15) שכונת רחביה ופתוחה בימים שני בין 11:00-19:00, רביעי בין 9:00-19:00 ושישי בין 8:30-13:00.

 

שאלות ותשובות בנושא הסרת שיער בלייזר?

האם טיפול הסרת שיער בלייזר כואב?

יתכן כי תרגישו עקצוצים ואי נעימות בזמן הטיפול, אך לרוב לא מדובר בכאב. 

האם טיפול הסרת שיער בלייזר מסוכן?

טכנולוגיות מבוססות לייזר עלולות להיות מסוכנות כאשר הן מנוהלות על ידי אנשים לא מוסמכים לכך, לכן חשוב לבחור ברופא מוסמך ובעל ניסיון בכדי שהחוויה תהיה מהירה ובטוחה. 

מה מחיר טיפול הסרת שיער בלייזר?

כדי לקבוע את מחיר הטיפול יש להגיע לפגישת ייעוץ בה ד"ר פרידמן מאבחן את סוג העור, מתאים את הטיפול הרצוי למטופל וקובע מהי כמות הטיפולים הדרושים עד להשגת התוצאה הראויה.

תוך כמה זמן לאחר תחילת הטיפול בהסרת שיער בלייזר אתחיל לראות תוצאות?

הדבר משתנה מאדם לאדם ותלוי במספר גורמים – אזור הסרת השיער, עובי השערה, צפיפות השערות על העור ועוד.

 

טיפולים נוספים